טיפול רגשי

טיפול רגשי הינו טיפול המוענק לילדים או מבוגרים ובהתאמה לגיל המטופל ולבעיה ממנה הוא סובל. במרבית המקרים הטיפול מתחיל בגיל הילדות על מנת לעזור לילד להתגבר על בעיות והפרעות המעיקות עליו ולאפשר לו התפתחות תקינה יותר.

ילדים רבים סובלים כיום מבעיות תקשורת רבות אם בשל השפע הטכנולוגי שסביבנו המאפשר להם להיסגר בתוך עצמם ולהיות שקועים בעולם וירטואלי ברובו (סלולארי, טאבלט, מחשב, טלוויזיה בחדר וכו') או בשל בעיות ביכולת להשתלב חברתית עם בני הכיתה או חברים בני גילם ומסיבות שונות ומגוונות.

טיפול רגשי

טיפול רגשי בבעיות תקשורת אצל ילדים 
אחת הדרכים לטפל בכך היא באמצעות טיפול רגשי הכולל מפגשים לאורך זמן ממושך על בסיס חד שבועי (או אחר בהתאם למצב) של הילד עם המטפל\ת כאשר במקביל ישנם מפגשים בין המטפל\ת וההורים על מנת לעדכן אותם ולהתאים את הטיפול שלהם כלפי הילד במקביל.

טיפול המבוצע נכון מאפשר שיפור מצבו של הילד הן מבחינת בטחון עצמי, השתלבות בחברה, ופתיחות לסביבה, כל אלו יחדיו מאפשרים לו להתערות בחברה טוב יותר ולפתח קשרים חברתיים מחוץ למשפחה ובתוכה בצורה נכונה ובריאה הרבה יותר.

חשיבות הטיפול בבעיה בשלב מוקדם
חשוב להגיע להבנה כי ישנה בעיה כלשהי בשלב מוקדם ככל הניתן וליזום שיחה עם איש מקצוע היכול להביא לפתרון הבעיה עבור הילד\ה הסובלים מכך.
ככל שהתהליך יחל מוקדם יותר הפתרון יהיה קל ומהיר יותר עבור כל הנוגעים בדבר.